About Me:

Eğitim

Yıl Uzmanlık Eğitim
2001 Pratisyen Hekim Atatürk Üniversitesi tıp Fakültesi

Özel Salihli Hastanesi Acil Ünitemiz Bakanlığımızın Acil tarifinde belirttiği şekilde

“Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılmadığı veya başka bir sağlık kuruluşuna nakli halinde hayatın ve/veya sağlık bütünlüğünün kaybedilme riskinin doğacağı kabul edilen durumlardır. Bu nedenle sağlanan sağlık hizmetleri acil sağlık hizmeti olarak kabul edilir.” Tanımına uygun hizmet vermektedir.

Acil servis bünyesinde hastalarımızın hayati tehlikeli durumlarında müdahalesinin yapıldığı resüsitasyon odası (Canlandırma Odası), küçük yaralanmaların değerlendirilip tedavi edildiği, ‘Acil Müdahale Odası’, hastalarımızın monitörlü gözlem altında tutulabildiği ‘Acil Müşahade Odası’ ve deneyimli hekimleri günün 24 saati her yaş grubundan hastaya Acil Sağlık hizmeti vermektedir.

Talebiniz halinde tam donanımlı ambulansımız en kısa sürede doktor, hemşire ve şoförden oluşan acil ekibi ile size ulaşacaktır. Yerinde tedavi ve gerekirse hastanın ambulans ile taşınması sırasında gerekli tıbbi müdahaleyi sürdürerek hastaneye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Acil servis uygulaması

Acil doktorumuz, hastanın öyküsünü dinleyip muayene etmelerinin ardından; olası ön tanılar, tetkikler, girişimler ve yapılacak işlemlerin fayda ve riskleri hakkında hasta ve yakınlarına bilgilendirir ve gerekli sözlü ya da yazılı onayını alır. Hayati önem arz eden ve hemen çözüm bekleyen sağlık sorunlarına karşı acil ameliyat ya da yataklı tedavi seçenekleri değerlendirilmekte ve ilgili bölüm doktorunun görüşü (konsültasyon) alınmaktadır.

Gerekli durumlarda hasta bir başka kuruma sevk edilir.

Hastaların mahremiyeti göz önünde bulundurularak, hastaya sadece bir yakının refakat etmesine müsaade edilmektedir

X